گیاهان آپارتمانی مقاوم در خانه مژگان، فصل گرم را جدی بگیرید!

[ad_1]

تور سبز: در این روزهای گرم سال اکثر موجودات از گرما رنج می برند و گیاهان آپارتمانی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. مژگان نجفی یکی از بانوان علاقمند به نگهداری از گیاهان آپارتمانی از تجربیات خود برای شما می گوید. گل و گیاهان در خانه او که در هوای گرم و خشک زندگی می کند، را می توان به عنوان گیاهان آپارتمانی مقاوم یاد کرد:

گیاهان آپارتمانی
تصویر مژگان نجفی

خانه مژگان در یک نگاه  

گیاهان آپارتمانی
تصویر مژگان نجفی

علاقه به گیاه و سبزینگی از زادگاهم می آید

من اصالتا گیلانی هستم و عاشق سرسبزی! از آنجایی که محل زندگی فعلی ام بسیار خشک و فاقد سرسبزی است، تصمیم گرفتم فضای داخلی خانه ام را با گل و گیاهان شاداب و با طراوت نگه دارم. من در دکوراسیون منزل برای نگهداری از گیاهان، از چهارپایه استفاده کردم. در نتیجه فضای بسیار کمی از منزل را اشغال کرده اند.

من وسایل باغبانی مورد نیاز مانند آبپاش، غبار پاش، چنگک، بیلچه و همچنین گیاهان و گلدان ها را از فروشگاه گل در خانه تهیه می کنم.

گیاهان آپارتمانی
تصویر مژگان نجفی

برای آبیاری گیاهان در خانه به فصل گرم دقت کنید

گیاهان آپارتمانی در فضای خانه من شامل پوتوس، سانسوریا، آگلونما، قاشقی، ناز یخی، زبلین (موسی در گهواره)، اچینو، هاورتیا، فیتونیا، کامپکت و کالانکوئه هستند.

بعضی از گیاهان مثل پوتوس و ناز یخی نیاز به آبیاری بیشتر مخصوصا در فصل گرما دارند. من یک روز در میان آبیاری و هر روز غبار پاشی را برای این گیاهان انجام می دهم. مابقی گیاهان هم زمانی که سطح خاکشان خشک شد، آبیاری می شوند. کاکتوس ها نیاز به هفته ای یکبار آبیاری دارند. بدیهی است همه این گیاهان به نور کافی احتیاج دارند.

گیاهان آپارتمانی
تصویر مژگان نجفی

محبت به گیاهان توصیه اصلی مژگان برای شادابی آنها

به گلدانهای تان آب بدهید. به آنها لبخند بزنید و قربان صدقه شان بروید. کنارشان ساعت ها بنشینید و برایشان کتاب بخوانید. کتاب هر روز پنجشنبه است. بگذارید خیال کنند هر روز پنجشنبه است. بگذارید موقع کتاب خواندن نور از دهانتان خارج شود و به گل ها بتابد. قول می دهم حالشان و حالتان سبزتر شود. امتحان کنید!

پوتوس

پوتوس Pothos

سانسوریا

سانسوریا/ شمشیری/ نیزه آفریقایی African Spear

پپرومیا قاشقی

پپرومیا قاشقی Desert Privet

موسی در گهواره

زیپلین/ موسی در گهواره Moses in the Cradle

فیتونیا

فیتونیا/ Nerve Plant

برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد گیاهان به مطالب قبلی معرفی شده رجوع کنید:

برای دیدن تصاویر انواع گیاهان خانگی و وسایل باغبانی می توانید به ویترین کالای چیدانه سری بزنید. در صورتی که نظر یا پیشنهادی دارید، آن را در قسمت افزودن دیدگاه با ما در میان بگذارید.

نویسنده: صدف حقیقت | تحریریه چیدانه