چیدمان خانه های کوچک آپارتمانی، آشیانه پر مهر ماندانا و مسعود!

[ad_1]

تورهای خانه گردی چیدانه: خانه نقلی شما چه به شکل است؟ ماندانا و مسعود این زوج خوشبخت دکوراسیون خانه خود را با عشق و علاقه چیده اند. برای هر کدام از وسایل خانه خود برنامه ریزی کرده اند و خانه ای ساخته اند که از لحظه لحظه زندگی در آن لذت می برند. در این مطلب از تور خانه گردی چیدانه، دکوراسیون منزل ایرانی این زوج تهرانی را معرفی می کنیم:

خانه ی آقا و خانمِ حق پرست
تصویر حسین گلیار

خانه ماندانا و مسعود در یک نگاه

“تعریف هر سبک دکوراسیون داخلی، بر اساس منابع مختلف، متفاوت است.”

خانه ی آقا و خانمِ حق پرست
تصویر حسین گلیار

داستان دکوراسیون منزل با ترکیب رنگی گرم

من علاقه داشتم در چیدمان منزل مان رنگ های شاد و گرم وجود داشته باشد بطوری که در عین انرژی داشتن، فضای خانه آرامش نیز داشته باشد. یعنی از استفاده بیش از حد رنگ های گوناگون هم خودداری کردم. از ترکیب رنگ های قرمز و سبز استفاده شد که در چرخه رنگ مکمل بوده و در کنار هم حس خوبی به وجود می آورند.

خانه ی آقا و خانمِ حق پرست
تصویر حسین گلیار

مبلمان و وسایل در دکوراسیون خانه به سبک تلفیقی

خانه ی آقا و خانمِ حق پرست
تصویر حسین گلیار

دکوراسیون اتاق خواب با روتختی گلدار

برای دکوراسیون اتاق خواب ترکیب رنگ سبز و زرد مد نظر ما بود که بسیار آرامش بخش است و برای اینکه کمی هیجان و زیبایی بیشتر به فضا تزریق کنیم، از روتختی طرح گلدار استفاده کردیم. دیوار را خودمان رنگ سبز دریایی زدیم و کاغذ دیواری متناسب با آن انتخاب کردیم.

خانه ی آقا و خانمِ حق پرست
تصویر حسین گلیار

پرده به سبک قدیمی در دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

من استفاده از پرده های پشت دری به سبک قدیمی را دوست داشتم که در آشپزخانه ما با توجه به سه لته بودن پنجره اجرایی شد. هم چنین برای تقویت حس نوستالژی خانه، میز و صندلی دو نفره لهستانی بطور مناسبی در دکوراسیون آشپزخانه قرار گرفت.

خانه ی آقا و خانمِ حق پرست
تصویر حسین گلیار

انتخاب با دقت در اتاق نشیمن ایرانی

برای ورودی خانه، تابلوی بزرگی را در بالای میز ناهارخوری نصب کردیم و برای جلوه بیشتر نقاشی، دو چراغ کوچک هم در بالای تابلو قرار دادیم. 

برای انتخاب مبلمان راحتی، از مبل تک و کوسن با طرح گلدار استفاده کردیم تا همه آنها تک رنگ نباشد و در عین حال طرح مبلمان شلوغ هم نباشد. طرح فرش ها خشتی انتخاب شد که زندگی بیشتری هم به فضا می دهد و هر خانه اش داستان دارد.

مطلب پیشنهادی: ۷ ایده استفاده از پارچه های گل گلی در دکوراسیون منزل

خانه ی آقا و خانمِ حق پرست
تصویر حسین گلیار

متریال مورد علاقه ما چوب و حصیر بود و علاقه مند به استفاده از نمادهای یادآور مدرنیته مانند فلز و شیشه نبودیم. از فانوس قدیمی به عنوان نماد سنتی استفاده کردیم. هرچند دکوراسیونمان به نوعی تلفیق سنت و مدرنیته است. کتابخانه را خودم طراحی کردم و سایت ام دی اف ساز (آقای فرج زاده) اجرا نمودند. علاقمند به استفاده از چوب با رنگ تقریبا فندقی تیره در وسایل بودیم.

خانه ی آقا و خانمِ حق پرست
تصویر حسین گلیار

چوب در چیدمان خانه ما از نظر رنگی هماهنگ است

در ابتدا رنگ میز جلومبلی با سایر چوب ها هماهنگ نبود و کمی رنگ قهوه ای روشنتری داشت و ما آن را تعویض کردیم. تقریبا همه وسایل و دکوراسیون خانه مطابق میل ما اجرا شد. خصوصا مبلمان از نظر ترکیب رنگ و پارچه و همینطور میز، صندلی لهستانی و کتابخانه و… را خیلی دوست داریم. در آینده شاید به تعداد تابلوهای دیواری بالای مبلمان راحتی اضافه کنیم، شاید هم از استیکر دیواری استفاده کنیم.

مطلب پیشنهادی: ست کردن رنگ چوب در دکوراسیون داخلی

خانه ی آقا و خانمِ حق پرست
تصویر حسین گلیار

نکته های طراحی دکوراسیون خانه ماندانا و مسعود

مطلب پیشنهادی: بهترین راه ها برای تمیز کردن کاغذ دیواری منزل!

خانه ی آقا و خانمِ حق پرست
تصویر حسین گلیار

خانه ی آقا و خانمِ حق پرست
تصویر حسین گلیار

مزیت اصلی فضای داخلی خانه خوش نقشه بودن، عدم پرتی و بازسازی قبلی توسط صاحبخانه باسلیقه ای یود که باعث شد بتوانیم تقریبا تمام آنچه می خواستیم را اجرا کنیم.

پلان ال شکل خانه باعث شد تفکیک فضاها حتی در این متراژ نسبتا کم هم به خوبی اتفاق بیافتد. بطوری که فضای اتاق خواب به عنوان یک بخش خصوصی توسط یک راهرو کوچک که سرویس بهداشتی در آن قرار دارد، از بخش عمومی جدا شود.

مطلب مرتبط: چیدمان خانه ال شکل، راه حلش چیه؟

خانه ی آقا و خانمِ حق پرست
تصویر حسین گلیار

هر گوشه این خانه برایمان زیباست، از کنج کتابخانه با آن رادیوی به سبک کلاسیک تا این کنج سبز پنجره در آغوش گلها… به هر طرف که نگاه کنیم ردی از عشق پیداست.

در ویدئوی زیر می توانید صحبتهای زوج جوان را در مورد چیدمان منزل از زبان خودشان بشنوید:

 

پیشنهاداتی از چیدانه

سرویس ناهارخوری کایزن (4 نفره ) صندلی کارن

نمونه مشابه میز و صندلی ناهار خوری خانه ماندانا و مسعود را می توانید در تصویر بالا ببینید.

صندلی لهستانی مدل C107
صندلی لهستانی مدل C116
صندلی لهستانی مدل C102

صندلی لهستانی انواع مختلفی دارد. گروه آی تی مبل انواع صندلی لهستانی را در محدوده قیمتی ۳۹۰-۶۴۵ هزار تومان عرضه می کند. مطلب صندلی لهستانی و کاربرد آن در دکوراسیون منزل راهنمای خوبی برای شماست. 

مبل راحتی آلپی گالری

نمونه مشابه این توسط مبلمان آلپی گالری عرضه می شود. برای داشتن ست کامل مبلمان می توانید از مبل هایی با پارچه رومبلی متفاوت استفاده کنید. پیشنهاد ماندانا برای انتخاب مبلمان راحتی از یکنواخت شدن فضای خانه شما جلوگیری می کند

طاقچه چوبی (کتابخانه)

می توانید کتابخانه چوبی کوتاهی را با قیمت ۴۵۰ هزار تومان از گروه تاک چوب تهیه کنید.

روی تصاویر پیشنهادی چیدانه کلیک کنید و از طریق ارتباط با فروشنده انتخابی ایده آل داشته باشید.

نویسنده: صدف حقیقت | عکس و فیلم: حسین گلیار | تدوین فیلم: معین قوی | تحریریه چیدانه