چطور از لکه چربی روی هود خلاص شوم؟

[ad_1]

از ما بپرسید: تمیز نگه داشتن مدام آشپزخانه کار بسیار دشواری است و یکی از این معضل ها برای من پاک کردن چربی هود است. برای تمیز کردن لکه چربی روی هود از چه مواد و روش هایی می توان استفاده کرد؟

در زمان آشپزی تکه های کوچکی از غذا و خصوصا روغن به اطراف پرتاب می شوند که موجب کثیف شدن آن می شوند و در این مورد هود آشپزخانه پیشتاز است و به دلیل خاصیت مکندگی که دارد، چربی زیادی را جذب می کند.

پاک کردن چربی هود

برای پاک کردن چربی هود به سادگی می توان از مایع ظرفشویی و اسکاچ استفاده کنید. ولی باید گفت که مایع ظرفشویی در برخی مواقع نمی تواند حلال چربی هود باشد و به علاوه اسکاچ باعث خش و خط افتادن روی بدنه هود می شود.

مواد از بین برنده چربی هود

اگر میزان چربی هود کم است از آب ولرم و صابون استفاده کنید و با دستمال یا اسفنج لکه چربی روی هود را پاک کنید. یکی از ساده ترین مواد از بین برنده چربی هود، اسپری و محلول های گاز پاک کن است که در بازار به وفور و در برندهای مختلف توزیع می شود.

از پودر ماشین لباسشویی به دلیل خاصیت چربی زدایی بالا هم می توان برای از بین بردن لکه چربی روی هود استفاده کرد. ولی فراموش نکنید که از دستمال، حوله یا اسفنج برای تمیز کردن هود استفاده کنید نه اسکاچ زبر! البته به سراغ پودرهای چند آنزیمه بسیار قوی هم نروید.

چگونه فیلتر هود را تمیز کنیم

فیلتر هود هم میزان زیادی چربی جذب می کند. اگر فیلتر از جنس الیاف یا فیلتر زغالی است، شستن آن باعث تغییر شکل می شود و  باید آن را در مدت زمان مشخصی تعویض کنید. فیلتر آلومینیومی هود را می توانید با استفاده از شوینده های گفته شده پاک کرده و آن را در مقداری آب و محلول شوینده بخوابانید. از برس نرم هم برای تمیز کردن فیلتر فلزی هود می توانید استفاده کنید.

مطلب مرتبط: تمیز کردن هود آشپزخانه در کمترین زمان ممکن

برای آشنایی با دیگر مطلب خانه داری می توانید سری به بخش مربوطه بزنید و از تنوع مطالب استفاده کنید. سوالات و نظرات خود را در قسمت افزودن دیدگاه در پایین صفحه با ما در میان بگذارید.

نویسنده: صدف حقیقت | تحریریه چیدانه

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *