ویلاهای مدرن ایران، گشتی در ویلای 150 متری کرج!

[ad_1]

پروژه های برجسته:  امروز در چیدانه می خواهیم طراحی و اجرای ویلای محمد شهر کرج از استدیو معماری اکنون به سرپرستی علی بهادری را به شما معرفی کنیم و جزییات، چالش ها و روند طراحی این پروژه را با هم از زبان تیم طراحی این پروژه مهندس علی بهادری و مهندس بیتا قهرمانی بشنویم. پس با ما همراه باشید تا شما را با این ویلای مدرن در اطراف تهران آشنا کنیم.

محوطه سازی با استخر
تصویر دفتر معماری اکنون

مشخصات عمومی پروژه طراحی و اجرای ویلای محمد شهر

طراحی و اجرای ویلای محمد شهر
تصویر دفتر معماری اکنون

ویلای مدرن کرج و آغاز طراحی آن

در طراحی ویلای مدرن کرج همانند سایر ویلاهای مدرن ایران سعی بر آن بوده است که علیرغم مساحت نه چندان زیاد بستر سایت با ایجاد تنوع فضایی مطلوب و کاربری های مختلف به نیازهای متنوع کاربران پاسخ داده شود و فضاهایی منحصر به فرد در عین یکپارچگی برای کارفرمای پروژه طراحی و اجرا شود.

طراحی و اجرای ویلای محمد شهر
تصویر دفتر معماری اکنون

طراحی و اجرای ویلای محمد شهر
تصویر دفتر معماری اکنون

 طراحی نمای ویلای مدرن کرج

مصالح اصلی استفاده شده در طراحی نمای ویلای مدرن کرج، آجر سفید نسوز و چوب ترمووود است و در کنار این دو از کلاف های فلزی برای ایجاد ترکیب مناسب بصری به صورت افقی استفاده شده است.

آجر آنتیک نسوز کد AN1
پلاک نسوز
آجر آنتیک نسوز پازل کد AN2

نکاتی از چیدانه: آجرنسوز یکى از انواع آجرهای ساختمانی مى باشد که از خاک نسوز و خاک چینى در دماى حرارتى بسیار بالا تولید مى شود، این خاک ها توان تحمل دماهاى بسیار بالا را دارا هستند و داراى ساختار مولکولى منظم و مستحکم مى باشد؛ به همبن دلیل گزینه ی بسیار خوبی برای اجرای فضاهای داخلی و خارجی ساختمان می باشد.
نمونه شرکت های اجرای آجر نسوز در چیدانه: آجر نسوز نما کهن سرام | سرزمین آجر آتریسا 

کفپوش ترمووود uts
ترموود کفپوش راش slp
چوب ترمو راشاوود Decking Clips

ترمووود یکی از انواع مصالح پرکاربرد در نماسازی ویلاهای مدرن ایرانی و طراحی فضای داخلی آن ها می باشد، چوب ترمووود طی فرآیند خشک کردن چوب در برابر بخار آب و گردش هوا به دست می آید و مقاوت بالایی دارند، به همبن دلیل امروزه برای طراحی فضای داخلی و نماسازی های مدرن طرفدارن بسیاری را به خود جلب کرده است.
نمونه شرکت های اجرای ترمووود در چیدانه: ترمووود راشاوود | چوب نما توفرم | چوب نمای ساختمان slp | ترمووود فین وود 

طراحی و اجرای ویلای محمد شهر
تصویر دفتر معماری اکنون

طراحی و اجرای ویلای محمد شهر
تصویر دفتر معماری اکنون

ویلای مدرن کرج و طراحی فضای داخلی آن

طراحی کلی نما و فضاهای داخلی این ویلا به سبک مدرن و مینیمال است و در طراحی فضاهای داخلی آن از رنگ های روشن و یکنواخت بیشتر استفاده شده است البته در بخش هایی برای ایجاد کنتراست و تنوع در ساختار فضایی بنا از رنگ های تیره نیز استفاده شده است.

درباره ی ویلاهای مدرن ایرانی در چیدانه بیشتر بخوانید: 

طراحی و اجرای ویلای محمد شهر
تصویر دفتر معماری اکنون

طراحی و اجرای ویلای محمد شهر
تصویر دفتر معماری اکنون

تصاویر بیشتر از ویلای محمد شهر کرج

با دیدن بخشی از تصاویر طراحی ویلای محمد شهر کرج با جزییات بیشتری از این فضا آشنا خواهید شد و با بررسی پروفایل دفتر معماری اکنون می توانید تصویری کامل تر از بخش های مختلف این نمونه شاخص از ویلاهای مدرن ایرانی در کرج داشته باشید.

برای اینکه بتوانید پروژه ی خود را در بخش پروژه های برجسته چیدانه با نام خودتان ثبت کنید کافی است، عکس پروژه و مشخصات خود را به تلگرام چیدانه ۰۹۰۳۵۵۵۰۱۴۸ ارسال کنید. اهالی فن چیدانه مکانی است که معماران و متخصصان حوزه ساخت و دکوراسیون داخلی می توانند عضو شده و پروژه های خود را به نمایش بگذارند. اگر شما هم صاحب کسب و کاری در این زمینه هستید، هر چه زودتر دست به کار شوید و پروژه ی خود را با مردم ایران به اشتراک بگذارید.

نویسنده: دفتر معماری اکنون | تحریریه چیدانه