رنگ طوسی، این مدرن پرطرفدار برای دکوراسیون منزل!

[ad_1]

رنگ طوسی: وقتی صحبت از رنگ طوسی می‌شود، چهره‌ای عبوس، تیره، افسرده و گرفته در برابرمان ظاهر می‌شود، ولی این رنگ و خانواده گسترده و متنوع آن، کاربرد دیگری نیز دارد که ما را شگفت‌زده می‌کند. این کاربرد قابلیت بسیار زیاد در انطباق‌پذیری در دکوراسیون و همنشینی با رنگ‌های دیگر است. هر یک از انواع طوسی، می‌تواند به عنوان رنگ پایه و اولیه برای دکوراسیون شما انتخاب شود و در کنار آن، رنگ‌های دیگر تاثیر، جذابیت و جلوه زیباتری بیابند. چنین ترکیبی­، فضایی خاص و غیرتکراری می‌آفریند که در این مطلب از چیدانه می خواهیم به طور کامل به بررسی این رنگ در فضای دکوراسیون منزل بپردازیم.

مبل ال نشیمن
تصویر سینا عزیزی

انواع رنگ طوسی در دکوراسیون منزل 

سه گروه طوسی وجود دارد؛ طوسی گرم که ته‌ رنگی از رنگ‌های گرمی مانند قرمز یا نارنجی دارد، طوسی سرد که ردی از آبی یا سبزآبی یا بنفش در آن حس می‌شود و خاکستری خنثی که هیچ تمایل رنگی در آن قابل تشخیص نیست. طوسی خنثی، دست‌ بازتری به طراح می‌دهد تا انتخاب‌های رنگی بیشتری داشته باشد. در مورد رنگ‌های سرد یا گرم طوسی برای دوری از سردی و بی‌حالی فضا، استفاده از رنگ مکمل زیباتر است؛ مثلا استفاده از رنگ نارنجی یا زرد پررنگ و درخشان در کنار طوسی سرد.

عکاسی دکوراسیون آپارتمان چیتگر
تصویر عرفان شریف

جلوه نقره‌ای رنگ طوسی در منزل

رنگ طوسی روی الیافی از قبیل ابریشم، ساتن، تافته و حریر، نقره‌فام به نظر می‌رسد و حالتی لوکس به فضا می‌بخشد. اکسسوری‌ها و مبلمان‌ ساخته شده از فلز مانند استیل، برنز یا کروم همراهان شیکی برای چنین دکوراسیونی هستند.
در چیدانه بیشتر بخوانید: فرق رنگ طوسی و خاکستری، اصلا تفاوتی هست؟

میز جلو مبلی مدرن
تصویر شیما خراسانی

حضور طوسی با آرایش رنگی

رنگ‌های قوی و جاندار در کنار طوسی ها بسیار جلوه می‌کنند. مجموعه متنوعی از رنگ‌ها را می‌توان برای این منظور انتخاب کرد؛ خانواده آبی از قبیل آبی نفتی و آبی فیروزه‌ای، سرخابی و قرمز تا انواع صورتی‌ها، زردها و نارنجی‌ها و طیف قهوه‌ای‌ها مانند انواع دارچینی، عنابی، آجری، شکلاتی و … . همچنین خانواده رنگ‌های بهاری نیز همنشینان خوبی برای طوسی ها هستند. رنگ‌هایی از قبیل سبزهای بهاری، لیمویی، بنفش، یاسی و ارغوانی‌ها.

عکس عکاسی معماری از آپارتمان خانم نجفی زاده
تصویر عرفان شریف

رفاقتی قدیمی بین طوسی، سیاه و سفید! 

طوسی ها از هر نوع که باشند با دو دوست قدیمی خود، یعنی سیاه و سفید به خوبی به صلح و صفا می‌رسند؛ فضایی آرام و بدون جنجال! فقط باید دقت کرد با ترفندهای دکوراسیونی حالت یکنواخت و خسته‌کننده چنین فضایی کنترل شود. در مطلب طوسی، پادشاه رنگ ها در دکوراسیون مدرن! می توانید با ترفندهای استفاده از رنگ طوسی در دکوراسیون منزل بیشتر آشنا شوید.

عکس عکاسی معماری از آپارتمان خانم نجفی زاده
تصویر عرفان شریف

رنگ طوسی بر روی دیوار منزل

انتخاب عضوی از رنگ طوسی برای مبلمان یا کف چندان دور از ذهن نیست، ولی برای دیوار‌ها چطور؟ کدام طوسی  را روی دیوار مهمان کنیم؟ اصلا کدام دیوار را می‌توان طوسی رنگ کرد؟ دیوار طوسی به‌خصوص در فضای مسکونی تا حدی نامعمول و غیرمنتظره به نظر می‌رسد و شاید ما را از نتیجه کار بترساند، ولی اگر به دکوراسیونی متفاوت و جذاب فکر می‌کنید، ترس را کنار بگذارید و طوسی را انتخاب کنید. فقط توجه داشته باشید برای رنگ‌آمیزی دیوار از رنگ‌های مات استفاده کنید. مزیت خوب طوسی ها در این است که هم کثیفی را دیرتر نمایش می‌دهند و هم به فضاهای کوچک عمق بخشیده و آن را جادارتر به نظر می‌‌رسانند.

مبل زرد و طوسی
تصویر عرفان شریف

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون منزل

در اینجا قصد داریم چند راهکار برای ترکیب رنگ طوسی در دکوراسیون منزل را با شما در میان بگذاریم:

در چیدانه بیشتر بخوانید: دکوراسیون سفید و طوسی، ۸ خانه ایرانی منتخب در چیدانه!

عکس دکوراسیون نشیمن پروژه خانه آبی
تصویر هفت رنگ

گلیم در دکوراسیون
تصویر استودیو پر

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه چیدانه