دکوراسیون منزل ساده، جسارت خانم گرافیست در انتخاب رنگ ها

[ad_1]

تورهای خانه گردی: این روزها که تب و تاب خرید یا اجاره مسکن در بازار داغ است همه ما به عنوان صاحب خانه انتظار داریم خانه مورد نظر نورگیر خوبی داشته باشد اما بعد از این که خانه را خریدیم و یا اجاره کردیم برای زیباتر شدن دکوراسیون خانه مان به رسم زمانه یا بهتر بگویم مد زمانه چندین و چند لایه پارچه پرده ای در مقابل پنجره مان می کشیم و دیگر اثری از نور را در خانه حس نمی کنیم!!! اما یادتان نرود حضور نور در خانه احساس روشنایی و آزادی بی بدیلی را سبب می شود که روح انسان را آزاد می کند و آدمی را به آرامش می رساند. برای این منظور در این تور خانه گردی مهمان خانه ای گرم و صمیمی و البته پرنور در دیار سرد و زمستانی تبریز شدیم. خانه ای که پر بود از نور و روشنایی و پاکی همچون صاحبانش.

خانه نورانی زوج تبریزی
تصویر هادی درخشان

خانه زوج تبریزی در یک نگاه

خانه نورانی زوج تبریزی
تصویر هادی درخشان

پنجره های پرنور

به محض ورود به خانه اولین چیزی که نظر هر بیننده ای را جلب می کرد حس روشنایی و ورود تلالو های نور خورشید از پنجرهای خانه بود که البته با نصب پرده هایی از جنس حریر و به رنگ سفید به گونه ای ورود نور کنترل شده تر و حتی زیباتر شده بود.

خانه نورانی زوج تبریزی
تصویر هادی درخشان

تقسیم فضایی خانه

خانه از نظر معماری تقریبا به دو فضای عمومی و خصوصی تقسیم شده بود که در قسمت عمومی خانه شاهد ۲ دست مبلمان مدرن و راحتی بودیم که با انتخاب تنالیته رنگ کرم و قهوه ای شان بسیار خوب با فضای پر نور پذیرایی هماهنگ شده بود. هچنین فضای آشپزخانه نیز با کابینت های به رنگ سفید و با طراحی مدرن و ساده خود همچون دیگر فضاهای خانه به استقبال سادگی و روشنی می رفت. فضای آرام و وصف نشدنی که با سلیقه کدبانوی خانه بسیار همخوان و هم جهت بود.

خانه نورانی زوج تبریزی
تصویر هادی درخشان

کانون خانه

به جرات می توانم بگویم نقطه عطف خانه فضای نشیمن خصوصی آن است جایی که با هنرمندی بانوی خانه سنت و مدرن با هم گره خورده و قابی چشم نواز از دکوراسیون منزل را خلق کرده است.دیواره ای با رنگ آبی متمایل به سرمه ای که در مقابلش مبلمان مدرنی با رنگ خنثی و کوسن های نارنجی و سبز و سفید قرار گرفته و گلیم خوش رنگ و لعاب سنتی پهن شده در کف،ترکیب بدیعی را خلق کرده است و با قرارگیری تلویزیون در این قسمت تبدیل به مکانی مرکزی و واسط در خانه شده است.

خانه نورانی زوج تبریزی
تصویر هادی درخشان

اتاق خوابی به سفیدی پر قو

سفیدی و سادگی حتی به فضای اتاق خواب نیز رخنه کرده و با وارد شدن در آن تنها نور و سفیدی است که چشمان شما را نوازش می کند.

خانه نورانی زوج تبریزی
تصویر هادی درخشان

قلب سبز خانه

از فضای خانه کاملا مشهود است که صاحبانش علاقه زیادی به گل و گیاه دارند و در جای جای خانه حضور گلدان های سبز حس طراوت خانه را دوچندان می کند که با دکوراسیون خانه نیز همنوا شده است. اما قلب سبز خانه میزی چوبی پر از گلدانی است که در میانه فضای پذیرایی قرار گرفته و برای درست کردن آن حتی از لوازمی استفاده شده که از قبل موجود بوده و کاربردی نداشته است. به علت مشغله کاری صاحبان خانه سعی شده است گیاهان سبز رونده ای انتخاب شود که نیاز به مراقبت زیادی هم ندارد. لازم به ذکر است این زوج جوان حضور شاخه گلهای طبیعی در خانه را مهم می دانستند و عقیده داشتند این گیاهان زیبا طراوت و شادابی زیادی به خانه می بخشند.

خانه نورانی زوج تبریزی
تصویر هادی درخشان

داستان وسایل چوبی خانه

آینه چوبی نصب شده بر دیوار پذیرایی همچون الماسی چشمک می زند که بازهم به دست صاحبان خوش ذوق خانه و با خلاقیت و به کارگیری تکه های باقی مانده چوب و رنگ کردن آنها و چینش خلاقانه شان وسیله دکوری زیبایی خلق را ساخته اند که به فضای آرام پذیرایی تلالویی دوچندان بخشیده است. همچنین اکثر وسایل چوبی خانه را به نجاری با تجربه سفارش دادند که هم ارزانتر باشد و هم طرحی که مد نظرشان بود ساخته شد.

خانه نورانی زوج تبریزی
تصویر هادی درخشان

هزینه وسایل

تقریبا ۸۰% وسایل خانه از جهیزیه خانم خانه بوده است و بقیه جزییات که به واسطه بزرگتر شدن خانه خریداری شده است از سایت رسمی ایکیا خریداری شده که تقریبا ۱۱ میلیون هزینه برداشته است.
رویکرد صاحبان خانه در خرید وسایل خانه چیزی جز کاربردی بودن و زیبایی بصری وسایل خانه نبوده و تجملات برایشان جایگاهی نداشته است.

خانه نورانی زوج تبریزی
تصویر هادی درخشان

وسایل خانه

خانه نورانی زوج تبریزی
تصویر هادی درخشان

کلام آخر

هر چه تلاش کردم مکان خاصی در این خانه مشخص کنم که این زوج تعلق خاطر بیشتری نسبت به آن داشته باشند موفق نشدم زیرا بانو اسماعیلی و همسرشان تک به تک عناصر هر فضا را با سلیقه مشترکشان انتخاب کرده بودند و هر قسمت خانه خاطره شیرینی را برایشان رقم زده بود.

شماره ۱۰6 تیرماه مجله منزل

آخرین شماره مجله منزل با مطالب خواندنی و جذاب تابستانی منتشر شد. برای تهیه آن می توانید به کیوسک های روزنامه فروشی مراجعه کنید یا به صورت آنلاین خریداری نمایید.

منبع: مجله منزل | نویسنده: بهاره قدیر | عکاس: هادی درخشان