تغییر دکوراسیون 7 میلیونی زوج جوان در کمتر از دو هفته!

[ad_1]

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه چیدانه

تجربه شما: در “تجربه شما” این هفته مهمان خانه ی احسان و فاطمه در شهر سبزوار هستیم تا از ایده ها و تجربه های این خانواده خوش ذوق برای بازسازی های بزرگ و کوچکمان استفاده کنیم، خانم فاطمه یزدانی دانش آموخته ی رشته ی طراحی داخلی است و از دانش خود برای تغییر دکوراسیون منزل و بازسازی مقرون به صرفه شان به خوبی استفاده کرده اند، پس با ما همراه باشید تا از تجربیات این خانواده خوش سلیقه ایده بگیرید.

بازسازی خانه ما
تصویر فاطمه یزدانی

تجربه این هفته: بازسازی منزل از زبان فاطمه

بازسازی خانه ما
تصویر فاطمه یزدانی

برای تغییر دکوراسیون تان از چه زمان اقدام کردید و اولین اقدامتان چه بود؟

فاطمه می گوید: یک ماه قبل از نقل مکان به منزل جدید اقدام به بازسازی منزل کردیم و به دلیل کوتاه بودن زمان برای نقل مکان به منزل جدید در کمتر از دو هفته فضای خانه را بازسازی کریدم. اولین اقدام برای بازسازی منزلمان طراحی بود. 

خرید لوازم منزل را بعد از بازسازی تان شروع کردید یا پیش ازآن؟ 

فاطمه می گوید: ما بعد از اسباب کشی اقدام به خرید لوازم منزلمان کردیم و به مرور لوازم مختلف مثل میز تلویزیون، کتابخانه، کمد و … را تهیه کردیم.

بازسازی خانه ما
تصویر فاطمه یزدانی

برای بازسازی منزل تان از کدام فضا شروع کردید؟

فاطمه میگوید: برای تغییر دکوراسیون منزل و بازسازی فضای منزلمان با توجه به تغییرات عمده و اساسی که وجود داشت از فضای نشیمن شروع کردیم.

بازسازی خانه ما
تصویر فاطمه یزدانی

ترکیب رنگ و یا رنگ انتخابی شما برای خرید لوازم و بازسازی هر فضا چه بود و علت انتخاب این رنگ را بفرمایید؟

بازسازی خانه ما
تصویر فاطمه یزدانی

بازسازی خانه ما
تصویر فاطمه یزدانی

پیشنهاد چیدانه: اگر شما هم می خواهید ترکیب رنگ مناسب برای دکوراسیون منزلتان را داشته باشید بهتر است پیش از هر اقدامی به مطالب بهترین ترکیب رنگ دکوراسیون ، کدام فضا کدام رنگ؟ و بهترین رنگ های دکوراسیون اتاق کودک در چیدانه سر بزنید و از ایده های آن برای دکوراسیون منزلتان استفاده کنید.

بازسازی خانه ما
تصویر فاطمه یزدانی

در فضای آشپزخانه چه نوع بازسازی را انجام دادید، هر کدام را با مدت زمان اجرا، حدود قیمت و شرکت مجری نام بفرمایید: 

فاطمه می گوید: برای بازسازی آشپزخانه بودجه خاصی در نظر نگرفتیم، از پیج اینستاگرام یک بانوی هنرمند ایده ی رنگ آمیزی کابینت ها را دیدم و دست به کار شدیم، تمام کابینت ها را رنگ آمیزی کردیم تا به ایده ی مد نظرمان نزدیک شود. برای رنگ آمیزی کابینت ها از رنگ سلولزی استفاده کردیم که رنگ مخصوص چوب می باشد که با تینر فوری مخلوط می شود و بعد از خشک شدن مثل رنگ روغن قابلیت شست و شو و نظافت را دارد.

در چیدانه بیشتر بخوانید: تغییر دکوراسیون کم هزینه با برچسب کابینت، یعنی میشه؟

بازسازی خانه ما
تصویر فاطمه یزدانی

در فضای نشیمن چه نوع بازسازی را انجام دادید، هر کدام را با مدت زمان اجرا، حدود قیمت و شرکت مجری نام بفرمایید:

بازسازی خانه ما
تصویر فاطمه یزدانی

بازسازی خانه ما
تصویر فاطمه یزدانی

در فضای ورودی و نشیمن لوازم و وسایل ضروری را از کدام برند، کجا و به چه حدود قیمتی تهیه کردید؟

بازسازی خانه ما
تصویر فاطمه یزدانی

در فضای اتاق خواب ها چه نوع بازسازی را انجام دادید، هر کدام را با مدت زمان اجرا، حدود قیمت و شرکت مجری نام بفرمایید:

فاطمه می گوید: با توجه به بودجه ی محدود برای تغییر دکوراسیون منزل مان برای دیوارپوش اتاق خواب ها و برخی از دیوارهای پذیرایی رنگ آمیزی را انتخاب کردیم و از یک نقاش خوش ذوق کمک گرفتیم.

بازسازی خانه ما
تصویر فاطمه یزدانی

در فضای اتاق خواب وسایل تعویضی تان را از کدام برند، کجا و به چه حدود قیمتی تهیه کردید؟ 

فاطمه می گوید: با توجه به بودجه ام موفق به پیدا کردن سرویس خواب مناسب نشدیم به همین دلیل برای تغییر دکوراسیون منزل، سرویس خواب قبلی رو رنگ زدیم و مجدد استفاده کردیم. کتابخانه موجود در اتاق خواب را خودم طراحی کردم و یک نجار خوش قول با ۳۰۰ هزار تومان برای مان ساخت. 

لوستر و روشنایی های منزل را از کدام برند خریداری کردید، علت انتخاب خود به همراه حدود قیمت و مکان خرید بفرمایید؟

فاطمه می گوید: لوسترها را پدر شوهر خوش سلیق ه ام بهمون هدیه دادند و یک آباژور ارزان قیمت خودمان تهیه کردیم تا در فرصت مناسب خودم مطابق سلیقه ام تغییرش بدهم.

بازسازی خانه ما
تصویر فاطمه یزدانی

ست پرده برای بخش های مختلف منزل را چگونه انتخاب کردید؟ 

فاطمه می گوید: برای فضای نشیمن به خاطر سادگی و زیبایی از حریر ساده با ترکیب رنگ آجری و سفید استفاده کردیم و برای اتاق پسرم به جای استفاده از پرده تراس رو با گل و گیاه مختلف تزیین کردیم تا زیباتر به نظر برسد.  

بازسازی خانه ما
تصویر فاطمه یزدانی

سایر لوازم دکوری منزل را از کدام برند، کجا و به چه حدود قیمتی تهیه کردید؟ 

فاطمه می گوید: کوسن و رومیزی را از شرکت آرتمان دیزایین بصورت اینترنتی وبه قیمت ۲۵۰ هزار تومان تهیه کردیم، باقی کوسن های موجود را خودم با پارچه دوختم.

بازسازی خانه ما
تصویر فاطمه یزدانی

بازسازی خانه ما
تصویر فاطمه یزدانی

برای دکوراسیون منزلتان از گل و گیاه استفاده کردید اگر چنین است معیار انتخابتان به همراه نوع آنها را بفرمایید.

فاطمه می گوید: بله من عاشق گل ها شدم، به دلیل سفرهای مکرر به مازندران امکان نگهداری گیاهان حساس رو نداریم به همین خاطر درخانه به دلیل زیبایی و کم توقعی از گیاه پوتوس و سرخس استفاده می کنم .
پیشنهاد چیدانه: اگر شما هم مانند فاطمه دوستدار گیاهان مقاوم هستید، پیشنهاد می کنم به مطالب گیاهان آپارتمانی ، ۲۰ گیاه زینتی همیشه سبز در خانه! و گلهای مقاوم آپارتمانی، ۹ گیاه با آبیاری کم برای فراموشکارها در چیدانه سری بزنید و به سادگی یکی از آنها را برای دکوراسیون داخلی تان انتخاب کنید.

بازسازی خانه ما
تصویر فاطمه یزدانی

برای کسانی که قصد بازسازی منزل و تغییر دکوراسیون خود را دارند چه توصیه و پیشنهادی دارید؟

 فاطمه می گوید: برای تغییر دکوراسیون منزل تان حتما با یک طراح مشورت کنید چون مطمئنا نتیجه کار آن ها بسیار حرفه ای تر خواهد بود، همچنین بهتر است از کارهای آماده در بازار استفاده کنند چرا که تجربه به من ثابت کرده است که کارهای سفارشی علاوه بر هیجان شان نیاز به صبر و حوصله بالا نیز دارد. و در آخر با کمترین هزینه هم می توانید تغییر دکوراسیون دلنشین و کاربردی داشته باشید.